Hőszivattyú méretezés

Az alaptétele a hőszivattyú méretezésnek egy számított hőszükséglet, amely pontosan megmondja az adott ingatlan fűtési és hűtési teljesítmény igényét.

Hőszükségletet befolyásoló tényezők:

  • nyílászárók típusa (hőszigetelőképességük)
  • határoló szerkezet hőátbocsátási tényező
  • épület tájolása
  • egyéb
Hőszivattyú méretezés

Fontos kitétel még:

  • SEER és SCOP érték

Ezen teljesítménymutató számok ismertetik, hogy egy adott fűtési vagy hűtési szezon alatt adott mennyiségű (kWh) elhasznált villamosenergiából mennyi fűtési/hűtési energiát tudtunk előállítani.  Számos tényezőtől függő értékek, pl: külső hőmérséklet.

  • Zajszint

Manapság legelterjedtebb levegő-víz hőszivattyúnál a kültéri egység zaja és elhelyezése is fontos szempont amire érdemes már a tervezési fázisban időt és figyelmet szentelni.

  • Helyszükséglet és költségek

Egy hőszivattyú esetében már nem érdemes a lépcső alatti fordulóban gondolkozni, hanem egy külön megfelelő méretű gépészeti helyiséget kell kialakítani, ahol a szerelvények, csövek, tartályok a szükséges karbantartási távokkal elférnek. A hőszivattyú berendezés költsége elég magas viszont a továbbiakban alacsony költségek mellett tudjuk üzemeltetni a rendszert.

Összefoglalásként azt javaslom Önnek, hogy bízzon meg egy épületgépész mérnököt, aki precízen, és megfelelő szakértelmével elvégzi a szükséges hőszivattyú méretezést.

+36 30 527 39 50

A víz-víz hőszivattyú méretezés alapja, mint a más típusú hőszivattyúknál egy jól kiszámított hőszükséglet számítás. A víz-víz hőszivattyúk lényege, hogy valamilyen felszín feletti akár egy tó vízének hőjét, avagy egy felszín alatti vízforrást, mint kútvíz (talajszondás), vagy egy padlófűtéshez hasonlóan lekert csővezetékkel vonjuk el a hőt és használjuk munkára. A víz-víz hőszivattyúk a más típusú hőszivattyúknál jobb hatásfokkal tudnak működni köszönhetően annak, hogy a földhője 2 m mélység körül közel állandó 12 °C -ot tud szolgáltatni évszaktól függetlenül. Attól függően, hogy milyen vízforrásból szeretnénk kivenni a hőt további méretezések, tartály, maga a hőszivattyú készülék kiválasztása, egyéb járulékos szerelvények és csővezetékek kiválasztása is szükségeltetik. Ha víz víz hőszivattyút szeretnénk otthonunkba vagy egyéb létesítményünkbe célszerű egy épületgépész mérnök szakembert felkeresni.

Panasonic hőszivattyú méretezés

A Panasonic hőszivattyúk méltán híresek a Japán minőségről. Ez a minőség az anyaghasználat, a berendezésben helyett kapott kompresszor és az egyéb főbb elemek mind magas műszaki értéket élettartamot garantálnak. A Panasonic márka egyet jelent a minőséggel, aki ismeri a márkát tudja, hogy kiváló berendezéseket gyártanak. A Panasonic termékek ezen belül is a hőszivattyúk rendkívül magas hatékonysággal (SCOP, SEER) üzemelnek alacsony villamosenergia felhasználásával, teszik ezt alacsony zajszinten. Rendkívül környezetbarátságuk, köszönhető az R32 hűtőközegnek, amivel csökkenhetjük a karbonkibocsátásunkat. Képesek szélsőséges külső hőmérsékletek mellett is hatékonyan működni. Számos alacsony hőmérsékletű hőleadót kitudnak szolgálni (felületfűtések/hűtések, fan-coil egységek). További előnyük, hogy a fűtés/hűtés mellett a használati melegvíztermelést is eltudják látni, energiahatékonyan. A hőcserélőik energiahatékonysága a legelterjedtebb levegő-víz hőszivattyúk esetén akár 80 % is lehet.

Méretezésük során figyelembe veendő:

  • Épület hőszükséglete
  • SCOP, SEER érték (szezonális teljesítménymutatók)
  • Ár
  • Zajszint
  • Méret